Skip to content

Frezowanie planetarne

Proponujemy Państwu profesjonalne wykonanie frezowania planetarnego. Usługa ta pozwala osiągnąć najlepszy stopień wyrównania powierzchni betonowych, co znacząco ułatwia i skraca prowadzenie na nich prac wykończeniowych, jak szpachlowania czy kładzenia płytek.

Wykonywane na powierzchni wstępnie obrabianej, frezowanie planetarne ma na celu usunięcie nierówności betonowego podłoża. Przydaje się to zwłaszcza wtedy, gdy po usuwaniu starych powłok przy pomocy minidrogówek mamy do czynienia z bruzdami i równoległymi zagłębieniami na powierzchni.

Dzięki profesjonalnym maszynom ograniczamy pylenie do minimum, a po pracy pozostawiamy po sobie porządek – frezowanie planetarne nie jest procesem, w którym mamy do czynienia z odpadami. Dzięki temu po zakończeniu naszej usługi natychmiast można przejść do dalszych prac, co więcej – będą one wiązał się ze zużyciem znacznie mniejszej ilości materiałów. Dzieje się tak, ponieważ wyrównane podłoże wymaga cieńszej warstwy wyrównującej.

Zastosowanie frezowania planetarnego

Zdecydowanie najczęstszym zastosowaniem jest wygładzanie powierzchni – frezowanie planetarne pozwala na osiągnięcie doskonałego poziomu ujednolicenia podłoża. Dzięki temu uzyskujemy zbliżoną szorstkość na całej płaszczyźnie, bez wyżłobień.

Maszyny pozwalają także na zrywanie starych powłok czy też oznaczeń drogowych, umożliwiają oczyszczanie powierzchni, a przede wszystkim – pozwalają przygotować ją do dalszych prac.


Zalety frezowania planetarnego

Największa korzyść to uzyskanie bardzo równej powierzchni. Dzięki temu zdecydowanie ograniczamy ilość materiału potrzebnego, na przykład, do szpachlowania czy wyrównywania podłoża przed położeniem płytek. Prace wykończeniowe zajmą także znacznie mniej czasu.

W ramach świadczonych usług polegających na obróbce nawierzchni dodatkowo wyróżnić możemy korzyści:

  • znaczne zwiększenie przyczepności podłoża,
  • osiągnięcie doskonałego poziomu wyrównania powierzchni betonowej,
  • skrócenie czasu prac wykończeniowych i zmniejszenie ilości potrzebnych materiałów, w tym na przykład na warstwę wyrównawczą,
  • czystość i zminimalizowanie pylenia,
  • ujednolicenie powierzchni, w tym jej poziomu szorstkości – płaszczyzna ma zbliżony poziom szorstkości na całym swoim obszarze, co wiąże się z polepszeniem jej właściwości antypoślizgowych,
  • precyzyjne zrywanie starych powłok oraz usuwanie mleczka cementowego, dzięki czemu niwelujmy ryzyko późniejszego osypywania się warstwy farby, lakieru czy odpadania płytek,
  • dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn usługę przeprowadzamy w ekspresowym tempie.

Zapraszamy do skorzystania z naszego doświadczenia i profesjonalnego sprzętu do frezowania planetarnego. Można nam zaufać!