Jakie są wskazania do renowacji posadzek przemysłowych?
W zakładach przemysłowych czy przestrzeniach magazynowych wszelkie posadzki są intensywnie eksploatowane. To z kolei wpływa na przyspieszenie procesu ich niszczenia, co jest dość naturalne w wyniku ciągłego ich używania. Co jakiś czas warto przeprowadzić renowację posadzki przemysłowej, tak aby znowu mogła służyć w dobrym stanie na wiele długich lat. Kiedy jednak zdecydować się na przeprowadzenie jej odnowy? W tym artykule znajdziesz wskazania, dzięki którym podejmiesz decyzje o jej naprawie.
Czynniki wpływające na niszczenie posadzki przemysłowej
Na stan posadzki przemysłowej ma wpływ przede wszystkim jej eksploatacja, niemniejsze znaczenie ma także wpływ innych czynników – mechanicznych i chemicznych. Okazuje się bowiem, że długotrwałe działanie takich materiałów, jak na przykład piasek, pył, oleje, benzyna oraz niektóre substancje chemiczne żrące, a nawet detergenty myjące, mogą mieć negatywny wpływ na podłogę, a tym samym przyspieszyć proces jej destrukcji. Niewłaściwa pielęgnacja i nieumiejętne czyszczenie posadzki przemysłowej również mogą przełożyć się na jej niszczenie.
Kiedy zdecydować się na renowację posadzki przemysłowej?
Przede wszystkim wtedy, kiedy zobaczymy pierwsze oznaki niszczenia, te z kolei są widoczne bardzo często gołym okiem. Do nich należy między innymi oderwanie się jednej z powłok podłogi, punktowe ubytki w materiale, pęknięcia, a także pylenie, co ma miejsce szczególnie w przypadku betonowych posadzek przemysłowych. Już pierwsze te oznaki powinny zmotywować do zabrania się za odnowę podłogi. Im szybciej przejdziesz do renowacji posadzki przemysłowej, tym mniejszy koszt jej naprawy, a także większa pewność, że zatrzyma się postępowanie dalszego niszczenia.
Dostosowanie naprawy do wielkości uszkodzeń
W przypadku, kiedy zniszczenia danej podłogi są raczej niewielkie, można dokonać jedynie odnowy warstwy mineralnej bądź syntetycznej. Niemniej w większych uszkodzeniach może być konieczne przeprowadzenie kompleksowej renowacji od podstaw, co wiąże się z koniecznością wykonania większej ilości prac, a tym samym wyższym kosztem. Dlatego od czasu do czasu polecamy zerknąć na to, po czym stąpasz w swoim zakładzie!