Skip to content

Szlifowanie betonu

Metodą obróbki betonu, która używana jest z reguły po wykonaniu frezowania czy śrutowania, jest szlifowanie betonu. Dowiedzcie się Państwo, jakie są cechy wykonywanej przez STP usługi.

Szlifowanie jest to ścierna metoda obróbki powierzchni, z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi. Stosuje się ją najczęściej na wykończeniowym etapie prac, jako uzupełnienie śrutowania czy frezowania.

Oferujemy szlifowanie za pomocą tarcz diamentowych, które nie powodują wibracji. Dzięki temu, można pracować tą techniką w pomieszczeniach zamkniętych, oraz w miejscach trudno dostępnych: na krawędziach i w narożnikach. Rodzaj narzędzi diamentowych dobieramy zawsze indywidualnie, w zależności od rodzaju podłoża i stopnia jego twardości.

Na czym polega?

Szlifowanie posadzki betonowej czy innych nawierzchni przeprowadza się z użyciem profesjonalnych maszyn. Ich celem jest zerwanie starej warstwy i wygładzeniu powierzchni poprzez zdarcie nierówności – wyrównanie szczelin czy usuniecie odstających fragmentów. Szlifowanie nawierzchni wymaga użycia materiału ściernego, na przykład diamentu czy węglika krzemu. Wykorzystanie szlifowania pozwala na osiągnięcie zróżnicowanych efektów, w zależności od preferowanej twardości.

Dlaczego warto?

Wykorzystanie odpowiednich narzędzi przez firmę STP sprawia, że tę metodę obróbki stosować w różnych miejscach, zarówno w warunkach standardowych, jak i chociażby na krawędziach powierzchni. Dzięki temu bez względu na to, jak wyglądają posadzki betonowe w Państwa obiekcie, nasze maszyny na pewno sobie z nimi poradzą.


Zastosowanie

STP przeprowadza nie tylko szlifowanie posadzek w celu ich wygładzenia: zastosowań tej metody jest bardzo wiele. Nasze usługi proponujemy tym z Państwa, którzy oczekują:

 • wyrównania nawierzchni w zakresie nawet kilku milimetrów,
 • usunięcia z posadzki betonowej starych powłok, mleka cementowego czy oznaczeń,
 • wygładzenia powierzchni po przeprowadzeniu innych prac związanych z obróbką betonu,
 • uzyskania podłoża prostego w utrzymaniu w czystości, a także estetycznego wizualnie,
 • poprawy wyglądu betonu architektonicznego,
 • wygładzenia powierzchni, po kuciu, frezowaniu, śrutowaniu,
 • przygotowania posadzki betonowej do dalszych prac wykończeniowych,
 • ostatecznego wykończenia nawierzchni.

Zalety usługi

Dzięki wykorzystaniu szlifowania nawierzchni można uzyskać bardzo dobry efekt, którego charakteryzować będzie:

 • szybkość wykonania prac oraz efektywność wiążąca się ze stosowaniem tej metody,
 • wykorzystanie odkurzacza przemysłowego sprawia, że emisja pyłów jest minimalna,
 • przygotowanie czystego podłoża do dalszych działań lub ostatecznych prac wykończeniowych.

Jest to rozwiązanie, które niesie za sobą szereg korzyści zarówno wizualnych, jak i użytkowych. Przede wszystkim wyszlifowany beton prezentuje się na tyle efektownie, że coraz częściej decydują się na niego nie tylko właściciele przedsiębiorstw i magazynów, ale także sprawdza się jako oryginalna podłoga w restauracjach. W rezultacie naszych działań przypomina ona naturalny kamień. Warto również pamiętać, że jest to sposób na odnowienie nie tylko starego betonu, ale i odświeżenie niedawno wylanego. Skorzystanie z naszych usług wyklucza również uciążliwy problem pylenia, które zdecydowanie utrudnia wykonywanie swoich obowiązków.

Oprócz walorów czysto estetycznych, wyszlifowany beton poprawia komfort poruszania się po posadzce. Przede wszystkim oddajemy twardą, odporną na ścieranie i zarysowania oraz różnego rodzaju środki chemiczne powierzchnię. Dzięki swoim właściwościom wyeliminowane zostają wibracje jeżdżących wózków widłowych, paleciaków oraz innych pojazdów. Jednocześnie ich poruszanie się po obiekcie lub placu nie wiąże się z pozostawianiem na nawierzchni nieestetycznych śladów po oponach.

Z kolei w przypadku zanieczyszczenia wyszlifowanego betonu, doprowadzenie go do pierwotnego stanu jest niebywale łatwym zadaniem. Dzięki swojej gładkiej strukturze mycie podłogi może odbywać się przy użyciu prostych narzędzi i środków czyszczących.

Szlifowanie betonu to w naszym wykonaniu usługa wykonana w niezwykle krótkim czasie i nadzwyczaj skrupulatnie. Oddajemy nawierzchnię, która jest odnowiona w nawet trudno dostępnych miejscach. Wszelkie wnęki, czy schody są dokładne odświeżone, a posadzka jest gotowa do użytkowania od razu po zakończeniu naszych prac.

Korzyści szlifowania

Efektem zastosowania techniki szlifowania jest odnowiona, idealnie czysta, lśniąca i gładka powierzchnia, przygotowana do polerowania lub położenia nowej warstwy farby lub żywicy.

Dzięki zastosowaniu szlifierek jednogłowicowych firmy Blastrac i podłączeniu do odpowiedniego odkurzacza przemysłowego z filtrami HEPA, ilość szkodliwych pyłów w trakcie szlifowania ograniczona jest do minimum, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa miejsca pracy i jego ekologicznego charakteru.

Szlifowanie betonu to najszybsza i najwydajniejsza metoda wyrównywania i wygładzania posadzek betonowych i przywracania im pierwotnego wyglądu.